FVE pro bytové domy

Fotovoltaické elektrárny pro bytové domy

Odborná montáž, zkušenosti a instalace bezpečné fotovoltaické elektrárny. Ušetřete s fotovoltaikou od nás.

Jak ušetříte s fotovoltaikou

Připojení jen některých bytů

Energii z FVE využijí jen zapojené byty. Energie se bude sdílet přes Alokační klíč (procentuální rozdělení přebytků vaším distributorem). FVE bude vyrábět elektřinu pro společné prostory a zbytek pro přihlášené byty. Případně může být využita pro ohřev teplé vody. Přebytek se prodá zpět do sítě. Baterie lze instalovat pro společné prostory domu.

Zapojí se celý dům

Lepší využití energie ze slunce, možnost instalace baterií. Jedno společné odběrné místo, ke kterému je připojena fotovoltaika a všechny byty v domě. Energie se rozdělí mezi byty a přebytky lze případně uložit do baterie.

ENERGO GROUP
ESCO

Jsme partnery pro společnosti, které chtějí investovat do projektů energetické účinnosti a hledají nejlepší udržitelné příležitosti s ekonomickou návratností v krátké době.

Bytové domy, činžovní a panelové domy, šetří s fotovoltaikou!

Bezpečnost a Spolehlivost

Naše fotovoltaické elektrárny jsou navrženy tak, aby byly maximálně spolehlivé a požárně bezpečné. Používáme pouze komponenty předních světových výrobců. Vysoce účinné solární panely, konstrukce německé společnosti K2, střídače SolarEdge a optimizéry..

Dlouhodobá Záruka

Poskytujeme nadstandardní záruky na veškerou instalovanou technologii.

Bez Komplikací

Instalace solární elektrárny do vašeho bytového domu probíhá bez nutnosti měnit dodavatele energie, rušit, nebo slučovat elektroměry do jednoho odběrného místa, či zasahovat do jednotlivých bytových jednotek. Zajistíme kompletní výstavbu a dokumentaci včetně statického posouzení a PBŘ.

Výhodné pořízení s Dotací

Díky nové dotaci v rámci Nová zelená úsporám, můžete ušetřit až 50 % celkové ceny instalace. A co více? Garantujeme vyřízení dotace za vás a zajistíme vyplacení dotace ještě před započetím stavby! Nemusíte čekat na vyplacení dotace a řešit například překlenovací úvěr.

Kompletní Servis

Nabízíme instalaci FVE na klíč, včetně vyřízení veškeré administrativy. Pomůžeme vám a poradíme zdarma s nejlepším řešením pro vás bytový dům, navrhneme projekt ve 3D. Nenabízíme sestavy, každý projekt řešíme individuálně.

Monitoring

Po celou dobu životnosti vaší elektrárny můžete sledovat její výkon a parametry díky aplikaci, kterou vám zdarma nainstalujeme na chytré telefony, nebo PC.

Okamžitá Úspora

Díky našemu řešení a instalaci bez zbytečných průtahů začnete šetřit na nákladech za energie do 3-4 měsíců.

Jsme členy

Solární Asociace, České fotovoltaické asociace a Unie Komunitní energetiky.

Rozšířená podpora pro bytové domy od října 2023

Program „Nová zelená úsporám“, spravovaný Státním fondem životního prostředí, prošel významnými změnami v září 2023. Nyní je rozšířen i na bytové domy, a to po celé České republice. Nyní je program rozšířen na všechny bytové domy, s jednoduššími pravidly a možností získání finančních prostředků i před zahájením instalace.

Kdo může o dotaci požádat?

Program se dělí na čtyři hlavní části

A.

Zateplení bytového domu

B.

Výstavba bytového domu s nízkou energetickou náročností

C.

Výměna či pořízení zdrojů tepla, elektřiny či ohřevu TUV, instalace řízeného větrání, rekuperačních technologií, FVE atp.

D.

Adaptační opatření jako montáž stínící techniky, zřizování zelených střech, zachytávání dešťovky, instalace dobíjecích stanic pro elektromobily atp.

Fotovoltaických elektráren pro bytové domy se tedy týká část C, které je možné kombinovat s opatřeními z dalších částí, například D – nabíjecí stanice pro elektromobily.

Výhody pro bytové domy:

Další klíčové informace:

Dále lze získat dotaci 25.000 Kč na instalovaný wallbox-nabíjecí stanici na pozemku ve vlastnictví žadatele. Podporu lze získat pro tolik wallboxů, kolik je bytů v domě.

 

Při kombinaci FVE a wallboxu lze ještě navíc získat kombinační bonus 20.000 Kč.

 

*Jednotková výše podpory je navýšena o 10% v strukturálně postižených krajích a oblastech, Karlovarský, Moravskoslezský, a Ústecký kraj.

Stavební Povolení pro Instalaci Fotovoltaických Elektráren (FVE) na Bytových Domech?

Máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny na vašem bytovém domě a zajímá vás, zda potřebujete stavební povolení? Zde jsou základní informace, které byste měli vědět:

Kdy není potřeba Stavební Povolení:

Většina instalací FVE na bytových domech splňuje výše uvedené podmínky podle § 103 odst. 1 písm. stavebního zákona, což znamená, že pro jejich realizaci není vyžadováno stavební povolení.

 

Pokud hledáte podrobnější informace o administrativních postupech a povolování instalací fotovoltaických elektráren na bytových domech, doporučujeme nás kontaktovat. Naši pracovníci Vám rádi odpoví na veškeré dotazy na toto téma.

Shrnutí

Instalace FVE na bytových domech je často bezproblémová a nevyžaduje rozsáhlé stavební úpravy. Zajistíme odbornou montáž bezpečné fotovoltaické elektrárny se zelenou energií, která vám bude šetřit nemalé peníze.

 

Pro další informace a individuální konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

Služby pro klienty

Nabízíme komplexní služby od administrativy přes technické řešení až po realizaci projektů solárních elektráren na bytových domech. Zdarma poskytujeme návrh řešení, včetně 3D simulace umístění panelů a propočtu návratnosti systému, prezentaci pro SVJ a osobní návštěvu technika na místě instalace.

 

Pro další informace nás kontaktujte.

Zajímáte se o ekologické a ekonomické řešení pro váš bytový dům? Kontaktujte nás a provedeme vás celým procesem!